de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.eu/

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA W NIEMCZECH SKŁADKI 2019

Składki ubezpieczeniowe dla GEWERBE w Niemczech w 2019r

 

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA W NIEMCZECH SKŁADKI 2019

Każda osoba, która zamierza prowadzić legalną firmę w Niemczech powinna mieć świadomość, że podobnie jak w Polsce tak w Niemczech będzie musiała opłacać składki ubezpieczeniowe.

W Niemczech podobnie jak w Polsce zetkniemy się z różnymi rodzajami ubezpieczeń:

Dla osoby prowadzącej firmę w Niemczech najbardziej istotnym jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Bez niego przebywanie na terenie Niemiec jest po prostu nielegalne.

Oferta niemieckich ubezpieczalni jest bardzo szeroka: mamy tu dostęp do ubezpieczenia państwowego w jednej z ponad 100 państwowych kas chorych działających na terenie całych Niemiec oraz spełniającego warunki ustawy o ubezpieczeniach ubezpieczenia prywatnego, dostępnego w towarzystwach ubezpieczeniowych.

 

Składki ubezpieczeniowe dla GEWERBE w Niemczech

Ubezpieczenie zdrowotne państwowe - Gesetzliche Krankenkasse w nim składka obliczana od dochodu pracownika – właściciela firmy, zakres ubezpieczenia obejmuje leczenie ambulatoryjne i stacjonarne w szpitalu, daje dostęp do zasiłku chorobowego w przypadku zwolnienia lekarskiego, pozwala na rehabilitację. Umożliwia też dopisanie do swojego ubezpieczenia bliskich pozostających na naszym utrzymaniu.

Ubezpieczenie zdrowotne prywatne - private Krankenversicherung wiąże się zwykle z lepszą jakością usług medycznych, krótszym okresem oczekiwania na wizytę u lekarza i indywidualnie dopasowanymi składkami. Składka ustalana jest na podstawie wieku ubezpieczającego się, jego płci i stanu zdrowia w momencie zawierania umowy.

Możesz się ubezpieczyć sam lub z pomocą doradztwa ubezpieczeniowego. Do najlepszych i najdłużej istniejących na niemieckim rynku firm ubezpieczających należy euroKV.de. Doradcy ubezpieczeniowi euroKV.de dobiorą dla Ciebie i Twoich bliskich dedykowane ubezpieczenie z uwzględnieniem Twoich osobistych preferencji i sytuacji finansowej. Zachęcamy do indywidualnej konsultacji z naszym doradcą.

Ekspresowe zakładanie działalności gospodarczej w Niemczech
 

Założenie firmy w Niemczech

 

Polecane linki:

Freistellung jak uzyskac

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ W NIEMCZECH

Kto podlega Handwerkskammer

UBEZPIECZENIA DLA POLAKÓW

 


UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.