de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.eu/

MELDUNEK W NIEMCZECH I W POLSCE

Kiedy można mieć zameldowanie w Polsce i Niemczech.

 

MELDUNEK W NIEMCZECH I W POLSCE

Grenzpendler to określenie pracowników transgranicznych, którzy świadczą pracę w Niemczech, ale jednocześnie posiadają dom rodzinny w Polsce. Takie osoby nie są objęte za Odrą obowiązkiem meldunkowym, śmiało więc mogą pozostać zameldowane w naszym kraju. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i często okazuje się bardziej korzystne ekonomicznie. Podejmując decyzję o miejscu zameldowania należy przede wszystkim określić, czy chcemy przeprowadzić się do Niemiec na stałe. W przypadku przeprowadzki sprawa jest jasna.

Kiedy można mieć zameldowanie w Polsce i Niemczech?

Zgodnie z prawem polskim i niemieckim nie jest możliwe posiadanie dwóch adresów zameldowania, dlatego przeprowadzając się na stałe do Niemiec to właśnie w tym kraju powinniśmy zostać zameldowani, to tutaj odprowadzamy podatki, wysyłamy dzieci do szkoły, korzystamy z niemieckiej opieki zdrowotnej. Zupełnie inaczej jest w przypadku, kiedy dom i rodzina zostają w Polsce, a Niemcy są tylko miejscem pracy. W takim wariancie osoby pracujące na terenie Niemiec mogą korzystać z praw i obowiązków jako pracownik transgraniczny i najczęściej jest to opcja najbardziej dla nich korzystna.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kwestii meldunkowej w Niemczech skontaktuj się z doradcą kancelarii Carebiuro.de. Wyjaśnimy, pomożemy w zameldowaniu w Niemczech, ułatwimy twój start zawodowy w Niemczech.

Rejestracja Gewerbe w Niemczech                                                          Zakładanie działalności gospodarczej w Niemczech

Carebiuro

 

Polecane linki:

Freistellung jak uzyskac

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ W NIEMCZECH

Kto podlega Handwerkskammer

UBEZPIECZENIA DLA POLAKÓW

 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.